Doprava zdarma při objednávce od 1000 Kč.

Kdo jsem :)

Pokud Vás zajímá kdo jsem a co mám ráda, tak tento článek je právě pro Vás:) 


Mé jméno je Andrea a úplně nejraději mám (a nebudu teď do toho míchat rodinu, bez které bych nemohla existovat) zahradničení, mýdlaření a učitelství. Nedokážu říct, co preferuji více. Vše je na stejné linii, akorát někdy mám na něco víc a na něco méně času.

Kapitola první ZAHRADNIČENÍ

Lásku k zahrádce jsem získala, když jsme se přestěhovali do vlastního domu a mně se dostala do ruky kniha od Jaroslava Svobody Ekozahrady. Probudilo se něco ve mně, co tam už asi bylo, ale nevěděla jsem o tom:) a permakultura mě zcela pohltila (v rámci mých možností samozřejmě:)). Těchto principů se držíme stále a tak na naší zahradě chemie nemá místo. Pěstujeme zde jak zeleninu pro naši spotřebu, tak bylinky, které najdete v mých mýdlech a kosmetice. Pokud mám chvilku (které je v posledních letech stále méně a méně), trávím ji na zahrádce a "rýpu" se v zemi.

 

Kapitola druhá UČITELSTVÍ

Učitelství...tak to bylo jasný už od malička, kdy jsem měla v pokoji rozestavěné plyšáky a hrála si na "úču", takže volba střední pedagogické byla jasná. Dostala jsem se k práci s dětmi s postižením a naplňovalo mě to. Další etapa vysoká... Na speciální pedagogiku jsem se nedostala, takže hledání možností, jak pokračovat v tom, co mě baví. Zvítězilo učitelství pro 1.st.ZŠ se speciální pedagogikou (+ dva roky nástavby speciální pedagogiky). Učení miluji, děti jsou úžasný lidi... Přes klasické školství (které mě nenaplňovalo) jsem se díky své nejstarší dceři a práci přítele dostala ke vzdělávání doma. Ponořila jsem se do studia sebeřízeného učení, vnitřní motivace k učení a docvaklo mi, proč mě klasické školství tak 'vycucávalo' a že není cesty zpět:) pořád se učím něco nového i ve výchově svých tří dcer a nové obzory mi otevřela i nabídka učit studenty na vysoké škole.

 

Kapitola třetí MÝDLAŘENÍ

Mýdlaření... To teď v mém životě vede;) příběh začíná zahrádkou, pěstováním bylinek a přemýšlením, jak je dál zpracovávat a objevila jsem mýdlo. Zrodila se láska velká. Baví mě se v tomto oboru vzdělávat, učit se nové věci. Tvořit, zkoušet, hledat... Mám ráda jednoduchost a to se odráží i v mých mýdlech... Vím, že ještě není vše úplně podle mých představ a pracuji na tom:) Vaše reakce, připomínky, milá slova... to je pro mě velký dobíječ, že to co dělám, má smysl. Děkuji vám za to! Co se týká kosmetiky - tam byl první impuls najít něco, co by pomohlo mé nejmladší dceři, která po jedné koupeli s dětskou pěnou, začala mít potíže s pokožkou (suchá místa, svědivá pokožka) a tak se zrodilo šlehané bambucké máslo:). Ostatní produkty mají většinou svůj příběh a vznikaly na žádost mých přátel, známých - "nemáš něco na..." :) Nastalo období, kdy bylo potřeba se rozhodnout, zda pokračovat a rozšířit svůj okruh klientů také mimo mé známé a nebo toho nechat a vrátit se do školství... Co zvítězilo, jste asi pochopili:) Bylo potřeba výrobky certifikovat a podstoupit testy zhodnocení bezpečnosti - vše mám úspěšně za sebou. Mé produkty jsou všechny bezpečné a z kvalitních surovin. Vyzkoušejte a sami uvidíte:)