Doprava zdarma při objednávce od 1000 Kč.

O mně a mýdlech

Vítám vás,

jmenuji se Andrea a vyrábím tuhá mýdla, šampóny a organickou kosmetiku. Veškerá kosmetika je vyráběna v prostorách schválených krajskou hygienickou stanicí.

Mýdla vyrábím procesem tzv. metodou za studena, kdy se vybrané tuky a oleje zmýdelňují (saponifikují) s roztokem louhu bez vnějšího zdroje tepla. Výsledná hmota je tzv. jádrové mýdlo (neutrální soli mastných kyselin obsažených v olejích a tucích) a glycerin. Takové mýdlo si zachovává všechny cenné složky, stává se jemnějším a uvádí se, že je velmi dobře tolerované i citlivou a suchou pokožkou či pokožkou s dermatologickými problémy. Díky glycerinu je mýdlo jemnější, zároveň se však rychleji vymývá (glycerin přitahuje vodu), proto je dobré skladovat mýdlo na mýdlence.

Používám kvalitní ingredience, pokud možno bio, oleje lisované za studena. Mýdla neobsahují živočišné tuky, nejsou v nich aromata a barviva, parabeny, stabilizátory, chemické tenzidy, konzervační látky apod.

Přidávám další substance, různé bylinky, esenciální oleje a hydroláty pro vůni a léčivé vlastnosti, koření a další přírodní materiály.

Byliny nejčastěji pocházejí z naší zahrádky, o kterou se staráme bez jakýchkoliv chemických přísad, jsou nám velmi blízké principy permakultury.

Mýdla obohacuji maceráty z bylin, které si vyrábím sama metodou solární infuze. Byliny maceruji 4-6 týdnů v extra panenském olivovém oleji.

Vůně mýdel je jemná, nevtíravá, přirozená... 

Mýdla, balzámy a krémy, jakožto kosmetické přípravky uváděné na trh Evropské unie, jsou v souladu s ustanovením článku 13 nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích notifikována na Evropském portálu notifikace kosmetických přípravků (CPNP).

Mýdla a kosmetika jsou laboratorně testovaná v akreditované státní laboratoři.

Odborný posudek ke zdravotní nezávadnosti kosmetických přípravků obsahuje protokol o výsledku mikrobiologického zkoušení, protokol o zkoušce stanovení kožní snášenlivosti u lidí, protokol o zkoušce cytotoxicity, zprávu o bezpečnosti kosmetického přípravku.

 

                                                              "Zátiší s kopretinami"                                                "Bylinková vonička v létě"

                                                   vonicka web