Jak to bylo...

Mýdla vyrábím už sedmým rokem. Začalo to vánočním dárkem pro přátelé, kdy jsem hledala, jak využít mé bylinky ze zahrádky (a bylinkové čaje už všichni dostali:)), a objevila jsem mýdlo. 

Reakce přátel byla kladná a tak jsem začala studovat bylinky, na co jsou a jak působí na pokožku, vlasy apod. Docela mě to chytlo a začala jsem vymýšlet různé recepty a zkoušet mýdla na tělo i vlasy. Postupně se rozrůstali mí odběratelé a já se rozhodla (za podpory mých přátel), že bych mohla svá mýdla prodávat.

Je pravda, že od rozhodnutí po atestaci uběhla docela dlouhá doba (za trpělivost mých přátel velmi děkuji:)). Většinu času totiž věnuji svým třem dětem a jejich domácímu vzdělávání, taky zahrádce ... Ale tvořit mýdla, vymýšlet recepty, navštěvovat kurzy aromaterapie, seznamovat se s bylinkami a vše kolem toho mě baví, uspokojuje a přináší radost.

Tak doufám, že ji budou přinášet i vám:)

Přeji spokojený výběr!

Andrea

Jedno z mých prvních mýdel  "Jarní zahrádka"                                Zpočátku jsem mýdla balila do látkových  pytlíčků a popisek byl psaný ručně:)

                                                     

                       

Ale vše se časem vyvíjí ... a má mýdla můžete nyní zakoupit v několika balicích (či bez obalu:)) variantách a označených tištěnou etikou, kterou si navrhuji a tisknu sama. 

           DSC_0141

Látkové pytlíčky jsou šité ručně, většinou se jedná o české látky. Nejčastěji jde o zbytky látek, které mi zůstávají po šití.

pytlík1        plstzvir           

Plstěné pytlíky a zvířátka jsou vyrobené technikou mokrého plstění. Přírodní vlna pochází z českých oveček a při mytí uvolňuje lanolin, takže vaše pokožka bude krásně vláčná a hebká:)